Často kladené otázky

Jde hlavně o broušení sádrokartonu a vrtání, při kterém vzniká jemný prach, který pak nejde z vnitřních jednotek klimatizací vyčistit. Toto se stává i při velmi dobře zabalených jednotkách, jelikož prach je tak jemný, že i nejmenší skulinkou se dostane dovnitř a tam udělá problémy ložiskům ventilátoru a elektronice.
Jedná se hlavně o teplotu v okolí venkovní jednotky a její následné otestování a získání naměřených hodnot. Teplota v prostoru venkovní jednotky by nemněla v okamžiku montáže a měření být pod 10°C
Aktuální čekací dobu upřesňujeme po potvrzení objednávky, nebo uhrazení zálohové platby. Samotná montáž trvá v průměru 4-6 hodin dle montovaného systému. S úklidem obvykle celý den.
Značky Sinclair, Hisense, Daikin, Panasonic vám můžeme s čistým svědomím doporučit. Máme s nimi výbornou, dlouholetou zkušenost a mají minimální poruchovost.
Záleží na rozsahu montáže, náročnosti a komplikaci stavebních ůprav (1 sestava nebo systém např. 10 kusů klimatizací). Standardní montáže 1+1 nebo dva split systémy se dají zvládnou za 1 pracovní den o dvou montážnících, větší sestavy a komplikovanější stavební práce řešíme větším počtem techniků a obvykle se dokončuje do dvou dnů. Stavební práce si realizujeme sami včetně průrazů a zasekání CU rozvodů, připojení do elektroinstalace. Konečné zapravení si ale z časových důvodů řeší zákazník sám. Jedná se zejména o zaomítání drážek na CU potrubí, opravvy SDK stropu, malování větších povrchů...
Na trhu je dnes mnoho výrobců klimatizací a my nabízíme vybrané výrobce. Z naší nabídky a zkušenosti mohu doporučit značky Hisense, Sinclair, Daikin, Toshiba a Panasonic.
Doporučuji určitě jednotku nejnovější a to buď stejného výkonu, nebo raději výkonnější. Co se týče stanovení výkonu tak se můžeme držet stávající jednotky, ale raději bych Vám doporučil klimatizaci výkonnější, která je navržená pro serverové místnosti (tyto umí chladit do -15°C venkovní teploty). V dnešní době je důležité mít záložní systém, tedy je dobré mít klimatizace dvě.
  Pokud jde o serverovou místnost tak je vždy potřeba znát:
 1. rozměry místnosti
 2. topný výkon serverů, případně jestli plánujete rozšíření systému
 3. kudy a kam bude odváděn kondenzát z vnitřní jednotky
 4. jakou teplotu potřebujete v místnosti dosáhnout
 5. kam bude umístěna venkovní jednotka
Na základě těchto informací není problém určit výkon klimatizační jednotky a vybrat vhodný systém určený přímo pro Vaši potřebu, kde tedy budete požadovat klimatizaci předurčenou na provoz 24/7, nejlépe dva split systémy pro zajištění bezproblémového chodu serveru i v případě závady na jednom zařízení.
Tento případ má svá omezení, na chodbu-schodiště to vůbec nedoporučujeme montovat, účinnost bude minimální, jelikož je studený vzduch těžší, tak vám bude padat dolů po schodišti a chladit přízemí, do bočních místností se ochlazovaný vzduch dostane jenom minimálně nebo vůbec...
Firma Katonyx s.r.o. Vám nabídne návrh a vypracování nezávazné nabídky na klimatizaci zdarma, jednoduché splitové systémy 1+1řešíme konzultací bez prohlídky. Složitější projekty a návrhy řešení systému chlazení, včetně prohlídky technikem na místě, jsou zpoplatněny, ceny se pohybují od 500Kč + cestovné, cena je individuální.

Přednostně montujeme námi nabízené klimatizace. Tato montáž dle náročnosti, použitého materiálu (CU rozvody, konzole, lišty, čerpadlo kondenzátu, atd.) a požadavků se určuje pro každého zákazníka individuálně.

Jednak je to z bezpečnostních důvodů, úraz z žebříku či střechy je vysoce pravděpodobný. Pak také z technologického hlediska, montáž rozvodů CU potrubí-vlhkost, možnost zatečení vody do venkovní jednotky na elektroniku která je při montáži otevřená...
V případě odběru většího počtu jednotek firma množstevní slevu přiznává, ale individuálně dle výrobce a modelu,obecně se dá přiznat sleva na klimatizaci při odběru 3 a více jednotek.
  Tato řada se doporučuje instalovat do místností o objemu:
 1. 09 (2,5kW)  na 65m³
 2. 12 (3,5kW) na 90m³
 3. 18 (5kW) na 140m³
 4. 24 (7kW) na 200m³
Pro navržení nejvhodnějšího výkonu je potřeba zohlednit více faktorů, počet oken na sluneční stranu, tepelné zatížení stropu ( nezateplené podkoroví, rovná střecha s černou krytinou), počet osob dlouhodobě pobývajících v místnosti, atd. Nicméně pro základní odhad ceny montáže je postačující znát objem místnosti a případně zaslat fotografie.
Bourací a sekací práce účtujeme samostatně, pokud si to vybouráte dle zakreslení a připravíte trasu pro CU potrubí samy bourací práce nebudeme účtovat, nicméně pokud se to u Vás bude montovat po sezoně (září-duben) bude celková cena montáže nižší i za jednotku (toto bude sleva od našeho dodavatele), dodatečně slevu aktualizujeme při závěrečné fakturaci.
Cena za servis je obvykle kolem 1200 Kč, toto je u každého zákazníka podle servisní smlouvy upřesněno na základě počtu montovaných klimatizací...
Pro spolehlivý chod a zabezpečení dlouhé funkčnosti klimatizací je doporučeno provádět pravidelný servis systému. Na námi dodané a instalované klimatizace poskytujeme standartní záruční lhůtu dva roky. Nabízíme servisní smlouvu s prodloužením záruční doby o jeden rok případně u vybraných výrobců na 5 let. Servisní údržba zabezpečí efektivní fungování klimatizace jak pro chlazení, tak pro topení. Přispívá k zajištění optimální spotřeby energie a prodlouží životnost celého zařízení. Důležitou součástí prohlídky je vyčištění všech filtrů. Zanedbání pravidelné servisní údržby vede ke snížení výkonu klimatizace, zvýšení hlučnosti a nadměrnému opotřebení - přehřívání kompresoru.
Klimatizaci musí instalovat odborná firma vlastnící povolení ministerstva Životního prostředí k nakládání. Pouze mobilní klimatizace se dá zapojit jako spotřebič do zásuvky ale potřebujete mít u ní zabezpečen odvod kondenzátu a vývod horkého vzduchu hadicí ø100 - 150mm mimo chlazený objekt...
Pro každou klimatizaci se dodává český návod vytištěný nebo elektronicky, případně se dá najít na stránkách výrobce, nebo ho našim zákazníkům na vyžádání zašleme elektronicky.
Venkovní jednotka se dá umístit na speciální střešní konzole, nedoporučuji toto řešení na střechu černou nebo z přírodních materiálů. Můžou se do střechy v určitých případech přenášet mikro vibrace a to je pak velký problém. Na dřevostavbu nelze dát venkovní jednotku ani na obvodový plášť. K venkovní jednotce se musíme pravidelně vracet na servis, a tudíž by mohlo pak dojít k poškození střešní krytiny.
Tato hodnota je u každého výrobce individuální ale obvykle to je kolem 17-18°C, jenom u Sinclair to je 16°C. Některé jednotky mají i funkci temperování na 8°C.
Snad se mi podařilo odpovědět srozumitelně.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Anton Kavický